Yönetim Kurulu

Ahmet Ertürk

Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılı, Aydın Pamukören doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Çiftçilik ve serbest avukatlık yapmış olup, İl Genel Meclis Üyeliği, ÖR-KOOP Nazilli ve Çevresi Örnek Hayvancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı, TARİŞ Pamuk Birliği Murakıp Üyeliği, Aydın’da Tarımsal Amaçlı Kalkınma Kooperatifleri Üst Birliği Başkanlığı, Ankara’da Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda Üreticiler ve Üretici Örgütleri Temsilciliği, Pamukören Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Aydın Milletvekili olarak da görev yapan Ahmet Ertürk, halen Hayvancılık Kooperatifi Merkez Birliği Genel Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ertürk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Rüstem Güngör

Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür

1965 yılı, Giresun doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Giresun ili Bulancak ilçesinde tamamlamış, 1988 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun olmuştur. Sigorta sektörüne 1990 yılında Başak Sigorta A.Ş. Ege Bölge Müdürlüğü’nde Yangın ve Tarım Sigortaları departmanında başlamıştır. 1990 – 2005 yılları arasında yaptığı görevler arasında; Türkiye Tarım Sigortaları Hasar Eksperliği, Türkiye’de ilk Don Sigortaları poliçesinin hazırlanması ve düzenlenmesi, Ege Bölgesi özel ve banka acenteleri için tarım ve yangın branşları teknik eğitimi ile pazarlama ve satış eğitimlerinin verilmesi, Ege bölge müdürlüğüne yeni acenteler tesis edilmesi, Türkiye’de ilk Beyaz Hindi Sigortası poliçesinin düzenlenmesi ve hazırlanması, Özel İzmir Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (YUSEM) satış ve pazarlama öğretim görevliliği, Özel İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Tarım Sigortaları eğitmenliği, Başak Sigorta Ege Bölge Müdürlüğü satış ekibi yöneticiliği, Tarım Bakanlığı Doğal Afetler Dairesi ve Tarım Bakanlığı Müsteşarlığı, Tarım Sigortaları Danışmanlığı, TBMM tarım alt komisyonunda 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu’nun hazırlanıp çıkarılması ile ilgili çalışmalar yapılması bulunmaktadır. GRI Sigorta’nın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Rüstem Güngör, evli ve iki çocuk babasıdır.

Tayfun Ünverdi

Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür Yardımcısı

1971 yılı, İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğrenimine İstanbul’da devam etmiş, yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi Eskişehir İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Sigorta sektörüne 1991 yılında Güneş Sigorta’da, muhasebe bölümünde adım atmıştır. Daha sonra Güneş Hayat Sigorta, Emek Hayat Sigorta, Ankara Sigorta, Sigorta Tahkim Komisyonu, Koru Mutuel Sigorta şirketlerinde yöneticilik ve Atlas Mutuel Sigorta şirketinde Mali İşler Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Halen İzmir Tüketici Heyeti Başkanlığı Sigortacılık Bilirkişisi olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Tayfun Ünverdi, İngilizce bilmektedir.

Recep Çetintemel

Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür Yardımcısı

1969 yılı, Ankara doğumludur. İlk ve orta öğrenimine İzmir’de devam etmiş, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Sigorta sektörüne 1991 yılında, Başak Sigorta’da Uzman olarak adım atmıştır. Daha sonra Fiba Holding’e bağlı şirket olan Bükreş’teki Credit Europe Asigurari şirketinde Genel Müdür Yardımcılığı, Sompo Japon Sigorta şirketinde de Koordinatörlük görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 2 çocuk babası olan Recep Çetintemel, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Cemal Nasır Sıddıki

Yönetim Kurulu Üyesi

Şirketin diğer bir kurucu ortağı ve aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olan Cemal Nasır Sıddiki, 1963 Afganistan doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Afganistan Askeri Lisesi’nde tamamlayarak buradan 1980 yılında mezun olmuştur. 1983 yılında Askeri Akademi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1988 yılında Askeri Akademi’den master derecesiyle mezun olmuştur. Bunun yanında; 1983-1988 yılları arasında Savunma Bakanlığı’nda Strateji Planlama Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 1992-2007 yılları arasında uluslararası ithalat ve ihracat yapmıştır. 2007-2016 yılları arasında Afganistan İç İşleri Bakan Yardımcısı olarak görev almış, görev aldığı süre içerisinde, Afganistan Emniyet Teşkilatı yönetiminde bulunmuş, ayrıca Türkiye’nin Sivas ilinde Afganistan Polis Okulu’nu kurmuştur. 2016 yılında bakan yardımcılığı görevinden istifa ederek, ailesi ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmuş ve İstanbul şehrine yerleşmiştir. 2016-2019 yılları arasında Türkiye’de ticari girişimlerde bulmuş, EBY Enerji Elektrik Üretim Sanayi Ticaret Limited şirketine 2007 yılında ortak olmuştur (%30). Firma Giresun ilinde Köprübaşı Enerji adında HES projesi yapmaktadır. Afganistan’da bulunan ve  ithalat ihracat yapan Nasrat Jamal LTD petrol firmasının ortağıdır. Evli ve 2 çocuk babası olan Cemal Nasır Sıddıki, iyi derecede Farsça, Türkçe, İngilizce, Peştu, Özbekçe ve Rusça bilmektedir.