Gri Kasko

İsteğe bağlı sigorta çeşitlerinden biri olan kasko, kaza durumundaki aracın, yani poliçe sahibinin zararını karşılar.

Kasko Nedir?

Kara Taşıtları Sigortası olarak da bilinen kasko sigortası, isteğe bağlı sigortalar arasında yer almakta olup, kaza durumundaki aracın, yani poliçe sahibinin zararını karşılar.

Kasko ve Sigortası ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

  • Trafik sigortası zorunlu bir sigortayken, kasko sigortasının yapılması isteğe bağlıdır. Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkılması durumunda, araç bağlanmakta ve araç sahiplerine cezai işlem uygulanmaktadır.
  • Kasko sigortası kaza durumunda kendi aracınızda oluşan zarar ve hasarları karşılarken, trafik sigortası karşı tarafın zarar ve hasarlarını karşılamakla yükümlüdür.
  • Trafik sigortası fiyatları ve kasko bedelleri arasında fark bulunmaktadır. Kaskonun koruduğu teminatlar trafik sigortasına göre biraz daha kapsamlı olduğundan, kasko sigortalarının fiyatı görece daha pahalıdır. Trafik sigortalarının teminat limitleri genellikle birbirine benzemektedir. Bu nedenle bu tip bir sigorta yaptırırken en uygun fiyatlı olanı tespit edip onu seçmeniz mantıklı olacaktır. Kaskoda ise durum daha farklıdır. Kaskoların teminatları yaptırdığınız poliçeye göre çeşitlilik gösterdiğinden, en uygun fiyatlı olana değil, en avantajlı olanı tercih etmeniz  çok daha yerinde olacaktır.
  • Trafik sigortasına dair sınırlar sabit olup devlet tarafından belirlenir. Karşı tarafa gelen maddi ve fiziki zararlar belirli oranda karşılanır. Kasko da ise poliçe kapsamı istenilen oranda genişletilebilir ve sınırları belirleyen taraf devlet değil, sigorta sahibinin ta kendisidir.
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
  • Poliçe hizmetinin sunduğu teminatlara
  • Asistans hizmeti detaylarına
  • Poliçe kapsamındaki özel şartlara
  • Hizmetlerdeki istisnalara
  • Hizmetlerin coğrafi kapsamına
Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Hangi Araçları Kaskolatabiliriz?

Karayolunda kullanılabilen motorlu ve motorsuz taşıtlara, römorklara, karavanlara, lastikli tekerleklere sahip olan iş makineleri ve araçlara kasko yapmak mümkündür.

Kaskonuzu Ne Zaman Yenilemeniz Gerekir?

Kasko poliçeleri 1 yıl geçerlidir. Hasarsızlık indirimi hakkınızı kaybetmemek adına, poliçe bitiş tarihi sona ermeden poliçenizi yenilemeniz gerekmektedir.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Kasko poliçenizi satın alırken ödeyeceğiniz primi %60’a varan oranlara indiren, hasarı olmayan iyi sürücüleri ise bir nevi ödüllendiren bir sistemdir.

Hasarsızlık indirimi hesaplanırken;

Poliçenin 1. sene sonundaki yenilemede %30 oranında

Poliçenin 2. sene sonundaki yenilemede %40 oranında

Poliçenin 3. sene sonundaki yenilemede %50 oranında

Poliçenin 4. senesi ve sonraki seneleri sonunda yenilemede %60 oranında indirim oranı uygulanır.

Gri Sigorta Altında Kaç Kasko Ürünü Mevcut?

Genişletilmiş KaskoEko Kasko ve Grivan Karavan Kaskosu olmak üzere üç araç kasko ürünümüz bulunmaktadır.

Gri Sigorta kasko sigortası anlaşmalı oto servislerini görüntülemek için tıklayınız.

Gri Sigorta kasko sigortası anlaşmalı oto cam servislerini görüntülemek için tıklayınız.

GRIVAN asistans
Gri Genişletilmiş Kasko Hangi Teminatları Kapsar?
Çarpma / Çarpılma / Çarpışma Devrilme / Düşme / Yuvarlanma Deprem ve Toprak Kayması Yanardağ Patlaması Yer Kayması Sel ve Su Baskını Dolu Fırtına Hırsızlık / Çalınma / Çalmaya Teşebbüs Grev, Lokavt, Kötü Niyetli Hareketler, Halk Hareketi Terör Cam Kırılması Araç Yanması Kemirgen Hayvanların Verdiği Zararlar Anahtar Kaybı Çekme ve Çekilme Konut Yardımı